• لیزر لاغری

  لیزر لاغری

  لیزر لاغری

  لاغری با دستگاه

   

  در تحقیقات پیشرفته استفاده از انواع لیزر لاغری توصیه می شود و بازذهی بسیار خوبی نیز دارد

  لیزرهای پزشکی به سه دسته کلی تقسیم میشود

   

  در این نوع لیزر صفحات مستطیلی برای نفوذ پرتو های لیزر به بافت چربی زیرپوستی استفاده می شود.

  وقتی صفحات دستگاه روی پوست قرار می گیرد، لیزر به زیر پوست نفوذ می کند و باعث اثر بخشی زیادی می شود.

  در این هنگام اسید های چرب از سلول خارج شده و به فضای میان بافتی وارد می شوند و به سیستم لنفاوی جذب می شوند.

  آن ها وارد عروق لنفاوی شده اسید بین متصل شده به داخلگره های لنفاوی جذب می شوند و از طریق سیستم گردش خون به کبد می رسد تا درآنجا به قند تبدیل و به عنوان منبع انرژی بدن مورد استفاده قرار گیرد.در کبد مقداری از اسیدهای چرب به تری گلیسرید تبدیل شده به خون می روند.
  سرعت انتقال اسیدهای چرب و پاک نشدن آنها ازدرمان خون سریع و حدود ۲٫۵ ۱٫۵ دقیقه است . ترکیب اسیدهای چرب با اکسیژن و سوختن آنها انرژی تولید میکند پس از آزاد شدن اسیدهای چرب از سلولهای چربی می تواند به عنوان سوخت وانرژی بدن مورد توجه قرارگیرد . آخرین مقصد اسیدهای چرب میتو کندریهای سلولهایی است که به انرژی نیاز نیاز دارند. – آنچه این سیستم را منحصر به فرد کرده وجود قسمت محرک سیستم لنفاوی است که در نتیجه و اثربخشی درمان فوق العاده مهم است ، مزیت مهم این دستگاه لیفت همزمان پوست با لیزر کردن چربی است . این سیستم چون انرژی لیزر کمتر از لیزرهای است که برای سایر موارد مانند رفع موهای زائد ، جراجیهای چشم ، درمان عروق و …. به کار میرو د آ نرا لیزر کم توان می نامند. این دستگاه جزو لیزرهای کم توان میباشد که دارایFDA ,CE , Health Canada , sante Canada می باشد.
  دستگاه را می توان برای غبغب ، پشت ، بازو ، شکم ، ران ، باسن ، قفسه سینه و غیره استفاده کرد. از آنجایی که می توان سیستم را برای نواحی که چربی دارند مستقیما استفاده کرد نتیجه به صورت محسوس توسط بیمار مشاهده می گردد.و بعداز انجام هر جلسه درمان با این لیزر باید فعالیت بدنی را افزایش داد. – عوارض جانبی :
  این دستگاه هیچگونه عوارض جانبی ندارد . باید از تابش نور آن به چشم جلوگیری کرد


  ۱-لیزرهای پر توان یا گرم با توان بالای 
  ۵/. وات

  لیزرهایی هستند که با افزایش انرژی جنبشی در بافت و ایجاد حرارت، اثرات درمانی خود را می گذارند. این اثرات شامل نکروز، کربنیزاسیون، تبخیر، کواگولاسیون یا انعقاد و دناتوره شدن پروتئینی می باشند. توان این دسته بالای نیم وات است.


  ۲- لیزرهای حد متوسط با توان بین ۵۰۰-۲۵۰ میلی وات

  لیزرهایی بوده که بدون ایجاد حرارت بسیار بالا، اثر درمانی خود را می گذارند و در بافت اثر تحریک نوری ایجاد می کنند.. توان این دسته ۵۰۰-۲۵۰ میلی وات است


  ۳- لیزرهای لاغری یا سرد با توان ۲۵۰-۱ میلی وات

  لیزرهایی بوده که اثر حرارتی بر روی بافت نمی گذارد و با تحریک نوری بر روی سلول، باعث واکنش های نوری در بافت می شوند که به آن Photobiostimulation می گویند. توان این لیزرها معمولا” زیر ۲۵۰ میلی وات می باشد.

   

  لیزر درمانی lllt به این ترتیب تعریف شده است:

  روش درمانی می باشد که از تابش نور با شدت پایین در محدوده نور ۸۳۰-۵۴۰ نانومتر استفاده می گردد.به نظر می رسد اثرات درمانی این روش توسط واکنش هایفتوشیمیایی که باعث تغییر نفوذ پذیری غشا سلولی و به دنبال آن افزایش ساخته شدن MRNA و پرولیفراسیون سلولی می شود حاصل گردد. علت این اثرات، مثل لیزر جراحی به دلیل حرارت نمی باشد.

   

  سرنوشت چربی های تحت لیزر

  در این سیستم از صفحات مستطیل شکل برای نفوذ پرتوهای لیزر به چربی زیرپوست استفاده می شود. زمانیکه اسیدهای چرب از سلول خارج می شوند به فضای بین بافتی وارد شده و جذب سیستم لنفاوی می گردند ، آنها وارد عروق لنفاوی شده و از طریق سیستم گردش خون به کبد می رسد تا درآنجا به قند تبدیل و به عنوان منبع انرژی بدن مورد استفاده قرار گیرد.در کبد مقداری از اسیدهای چرب به تری گلیسرید تبدیل شده به خون می روند.پس از آزاد شدن اسیدهای چرب از سلولهای چربی می تواند به عنوان سوخت وانرژی بدن مورد توجه قرارگیرد . آخرین مقصد اسیدهای چرب میتو کندریهای سلولهایی است که به انرژی نیاز نیاز دارند.

   

  خلاصه عملکرد لیزر کم توان یا سرد:

  ۱٫افزایش گردش خون بافتی
  ۲٫ افزایش تخلیه مایع لنف و بین سلولی
  ۳٫ افزایش متابولیسم سلول های چربی
  ۴٫ افزایش دفع مواد زائد از بافت از طریق ادرار
  ۵٫ از بین بردن بافت لیفی اطراف توده های چربی
  ۶٫ ایجاد بی اشتهائی از طریق متعادل سازی متابولیسم

   

  پاسخی بنویسید ←

کلینیک لاغری

مشاوره فوری