• چال گونه و چال لپ

  چال گونه و چال لپ

  چال گونه و چال لپ

  چال گونه و چال لپ
  نمونه چال گونه و چال لپ

  چال گونه و چال لپ یک عمل جراحی جهت ایجاد چال گونه می باشد که فرآیند این عمل جراحی ساده است و تحت بی‌حسی موضعی در حالت سرپایی انجام می‌شود. در این حالت شما هنگام انجام عمل جراحی بیدار هستید و احساس ناراحتی ندارید. درصورتی‌که نیاز به بی‌هوشی عمومی در زمان عمل جراحی چال‌گونه وجود داشته باشد، باید هماهنگی‌های خاص در این رابطه انجام شود.

  کلینیک پریما جهت رزو وقت انجام کار : ۰۲۱۲۲۸۱۵۷۴۹

  عمل جراحی زیبایی چال گونه و چال لپ ظرف چند دقیقه قابل انجام است و بیمار می‌تواند بلافاصله پس از عمل به خانه برگردد. همچنین فرد می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را معمولاً بلافاصله پس از عمل جراحی شروع کند. در این حالت از پروتز استفاده نمی‌شود. در این نوع از عمل جراحی، ابزار نمونه‌برداری در محل گونه (بافت داخلی گونه) وارد می‌شود و با حرکت چرخشی در بافت گونه، بافت چربی و عضله گونه برداشته می‌شود. به‌این‌ترتیب یک مقدار گرد از این بافت‌ها برداشته و بدون وارد شدن آسیب به پوست، یک سوراخ کم‌عمق در زیر پوست ایجاد می‌شود. این بخش برداشته‌شده در ادامه با استفاده از یک بخیه قابل‌جذب از داخل پوست گونه (عضله) از یک سمت شکاف بسته می‌شود و در ادامه توسط سیستم بدن بازسازی خواهد شد. با استفاده از این عمل جراحی، یک چال بر روی گونه شما ایجاد می‌شود که در بسیاری از مواقع حتی بدون لبخند زدن نیز برای دیگران قابل ‌مشاهده خواهد بود. به‌هرحال پوست شما در طول یک یا ۲ هفته دوباره هموار می‌شود. در این حالت برش داخلی ایجادشده در عضله صورت می‌تواند یک چال در هنگام لبخند زدن ایجاد کند. این نوع از عمل چال‌گونه برای همه انواع گونه قابل‌استفاده است. اما بهتر است گونه فرد در هنگام استفاده از عمل جراحی چال‌گونه زیاد چاق نباشد. اگر برخی افراد به دنبال چال‌هایی باشند که برجستگی زیاد داشته باشد، از یک نمونه‌برداری بزرگ‌تر می‌توان برای برداشتن بخش بیشتری از بافت نرم گونه آن‌ها استفاده کرد. روش‌های غیر جراحی گونه‌گذاری نیز همچون تزریق چربی و تزریق ژل می‌تواند ظاهر کلی استخوان‌های گونه را اصلاح کرده و با بالا کشیدن ناحیه میانی صورت، نقش موثر در بازیابی جوانی و شادابی فرد داشته باشد.

  قبل از عمل جراحی چال گونه و چال لپ :

  حداقل ۶ ساعت قبل از انجام عمل جراحی چیزی نخورده یا ننوشید.
  حداقل ۲ هفته پس از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنید.
  حداقل ۱ هفته قبل از عمل جراحی مصرف الکل را قطع کنید.
  در صورت وجود درد یا ناراحتی به هر دلیل قبل از عمل جراحی از استامینوفن یا پاراستامول استفاده کنید.
  صبح روز عمل و حتی قبل از عمل جراحی چال گونه و چال لپ دوش بگیرید و کل بدن خود را بشویید.
  در روز عمل جراحی از لنزهای چشمی و  لوازم آرایشی استفاده نکنید.
  دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های دکتر خود درباره سلامت دهان را حداقل ۲ هفته قبل و ۲ هفته پس از عمل رعایت کنید.

  بعد از عمل چال خنده:

  از غذا یا مواد نوشیدنی سرد یا گرم تا زمانی که حالت بیحسی  موضعی شما به‌طور کامل برطرف نشده، استفاده نکنید تا پس از عمل حس لامسه خود در دهان را دوباره به دست آورید و بتوانید از وارد شدن آسیب به‌ واسطه مصرف غذاها و نوشیدنی‌های بسیار داغ یا سرد جلوگیری کنید.
  بهداشت دهان خود را برای حداقل ۱۵ روز پس از عمل جراحی به‌دقت رعایت کنید.
  از دهان‌شویه «کلرهگزیدین» پس از مصرف غذا یا نوشیدنی برای یک دوره ۱۵ روزه پس از عمل جراحی استفاده کنید.
  داروی آنتی‌بیوتیک تجویزشده توسط پزشک را برای یک دوره کامل مصرف کنید.
  برای کنترل درد احتمالی شما می‌توانید از پاراستامول استفاده کنید.  درصورتی‌که به‌این‌ترتیب نتوانستید درد خود را تسکین دهید، با پزشک متخصص تماس بگیرید.
  اگر با افزایش درد، ورم، کبودی یا علائم نامطلوب دیگر پس از عمل چال‌خنده مواجه شدید با پزشک متخصص تماس بگیرید.  عمل جراحی ایجاد چال‌گونه یک راه ساده برای ایجاد چال بر روی گونه یا چانه است که در حالت بی‌حسی  موضعی در یک روز برای افراد انجام می‌شود.

  معمولاً بیمار پس از عمل زیبایی چال گونه و چال لپ با کمترین مقدار ورم در ناحیه صورت مواجه می‌شود و مراقبت‌های پس ‌از این عمل جراحی مشابه خود عمل ساده و غیر پیچیده است. در این حالت مراقبت‌های لازم معمولاً شامل دهان‌شویه منظم با محلول ضدعفونی و استفاده از آنتی‌بیوتیک است. شما می‌توانید پس از عمل به محل کار خود بازگردید، اما از انجام فعالیت‌های شدید همچون ورزش و تمرین‌های سخت که می‌تواند به صورت شما آسیب برساند، خودداری کنید. دوره درمان در این حالت بین ۷ تا ۱۰ روز خواهد بود. پس از چند هفته کوتاه، شما متوجه می‌شوید که ناحیه گونه، ظاهر موردنظر شما را پیدا کرده و چال یا شکاف گونه شما در زمان لبخند زدن، نمود بیشتری پیدا می‌کند و احساس خواهید کرد که شما با این ویژگی متولد شده‌اید. به‌هرحال نتایج نهایی حاصل از این عمل جراحی پس از یک ماه قابل ‌مشاهده خواهند بود.

  عوارض جراحی چال لبخند:

  مشابه همه انواع جراحی‌های دیگر، در عمل جراحی چال گونه و چال لپ نیز احتمال ابتلای فرد به عفونت، خون‌ریزی، جراحت، ترمیم کمتر یا بیشتر از حد لازم، عمل جراحی ترمیمی و ضعیف شدن عضلات صورت وجود دارد، هرچند با تقبل هزینه عمل چال گونه احتمال مشاهده این عوارض به شدت کم و ناچیز است. در عمل جراحی چال گونه عوارض در سطح حداقل مشاهده می‌شوند و بیمار ممکن است با کمی ورم و کبودی در صورت خود مواجه شود. در روز بعد از عمل شما باید بتوانید به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. به‌هرحال، برخی از عوارضی که ممکن است هنگام انجام عمل جراحی چال‌گونه مشاهده شود به شرح زیر هستند:

  شکست درعمل جراحی به این معنی است که چال ایجادشده بر روی گونه ممکن است به‌ طور کامل از بین برود و در این حالت ممکن است نیاز به انجام عمل‌های جراحی ترمیمی وجود داشته باشد.

  وجود چال گونه و چال لپ ناخواسته بر روی گونه بدون حرکت عضلات صورت.
  تأثیرات بلند مدت در این رابطه هنوز شناسایی نشده، زیرا ایجاد چال بر روی گونه یک عمل جراحی به نسبت جدید است.
  هرچند این موضوع به‌ندرت و در کمتر از ۱ درصد موارد عمل اتفاق می‌افتد، اگر چال ایجادشده بر روی گونه کم‌عمق شده یا کاملاً برطرف شود، آن‌ گاه می‌توان این عمل جراحی را مجدداً با دقت بالاتری روی فرد انجام داد.

  پاسخی بنویسید ←

ارسال یک پاسخ

You must be logged in to post a comment.

کلینیک لاغری

مشاوره فوری